Procedūras Informācija

Zobu Protēzes

ikona2
ikona3
ikona4
ikona5
zobu protēzes

Uz implantiem nostiprināti tilti

Zobu protēzes, pazīstamas arī kā zobu tiltiņi, ir paredzētas trūkstošo zobu aizstāšanai vai esošo zobu defektu aizklāšanai. Zobu tiltiņi ir populāra un efektīva iespēja atjaunot trūkstošos zobus, un mēs bieži izmantojam.

Zobu tilts ir pastāvīga ierīce, kas sastāv no vairākām detaļām, kuras ir savienotas, lai iekļautos brīvajā vietā, kur agrāk atradās zobs vai zobi. Balsti ir zobi, kas balsta tiltu, un tie var būt dabīgi zobi vai zobu implanti. Mākslīgie zobi jeb pontiķi tiek piestiprināti pie balstiem un aizpilda trūkstošo zobu radīto spraugu.

Zobu protēzes var uzlabot trūkstošo zobu funkciju, atvieglojot ēšanu un runāšanu un novēršot apkārtējo zobu nobīdi trūkstošo zobu atstātajā spraugā. Tie var arī uzlabot izskatu, aizpildot spraugas un radot viendabīgāku izskatu. Turklāt zobu tiltiņi var novērst kaulaudu zudumu žoklī, kas var rasties, ja trūkst zobu.

Zobu protēzes materiālu saraksta augšgalā ir porcelāns. Tā kā porcelāna tilti spēj atdarināt dabīgo zobu izskatu un sajūtu, tie ir kļuvuši par iecienītāko zobu tiltu materiālu tiem, kas meklē gan ilgmūžību, gan estētisko izskatu.

Zobu implantu operācijas process parasti ietver vairākus posmus:

--  Sagatavošana:   sagatavojiet balsta zobus, noņemot daļu to emaljas.

--  Impresija:   noņem zobu nospiedumu, lai izveidotu tiltu.

--  Pagaidu::   kamēr tiek gatavots pastāvīgais tilts, uzliek pagaidu tiltu.

--  Uzlikšana:   uzliek pastāvīgo tiltu, veicot nepieciešamās korekcijas.

--  Cementēšana:   nostiprina tiltu vietā ar zobu cementu.

Konsultācija un pārbaude

Abutmenta sagatavošana

Zobu nospiedumi

Pagaidu tilts

Uzstādīšana un pielāgošana

Stiprināšana ar cementu

zobu protēzes

Nepieciešama pastāvīga higiēna

Lai gan zobu tilts ir lielisks risinājums trūkstošo zobu ārstēšanai, tāpat kā dabīgie zobi, tie ir jākopj ar tādu pašu mutes dobuma higiēnas režīmu kā pacienta īstie zobi. Tas nozīmē regulāru zobu tīrīšanu un zobu diegu izmantošana.