Procedūras Informācija

Zobu Implanti

ikona2
ikona3
ikona4
ikona5
zobu implanti

Vai implanti ir pareizā izvēle?

Vispirms par pamatiem. Zobu implanti ir mākslīgas zobu saknes, kas ķirurģiski implantētas žokļa kaulā un kalpo par pamatu mākslīgiem zobiem, piemēram, kroņiem, tiltiem un protēzēm. Parasti tie ir izgatavoti no titāna - metāla, kas ir saderīgs ar ķermeņa audiem.

Zobu implantu operācijas process parasti ietver vairākus posmus:

-- Ekstrakcija:   Dažkārt pacientam ir bojāts zobs, kas ir jāizņem, lai atbrīvotu vietu implantam. Šī procedūra ir tāda pati kā jebkura cita standarta ekstrakcija, ko parasti veic vietējā anestēzijā.

--  Implantu ievietošana:   Nākamais solis, ar vai bez ekstrakcijas, ir veikt iegriezumu smaganās un piekļūt kaulam. Pēc tam implantu ievieto (ieskrūvē) kaulā, un smaganas tiek sašūtas. Visa procesa laikā pacienta žoklī tiek veikta vietējā anestēzija, kas bieži tiek papildināta ar sedatīvo anestēziju.

--  Pagaidu kronis:   Zobārsts uz implanta staba (balsta) uzliek pagaidu kronīti, lai atjaunotu ierobežotu jaunā zoba funkcionalitāti. Pacientam jāsaprot, ka šī kroņa galvenais mērķis ir aizstāt zobu, nodrošināt estētiku un mazināt implanta bojājumus.

--  Dzīšanas periods:   Implanta sadzīšanas periods ir aptuveni 4-6 mēneši, kura laikā implants saplūst ar žokļa kaulu. Šo procesu sauc par osteointegrāciju, un tas padara zobu implantus par pastāvīgu risinājumu. Pacientam tiks norādīts, lai šajā kritiskajā periodā, kamēr implants veiksmīgi saplūst ar kaulu, pēc iespējas mazāk iejauktos.

--  Galīgā kroņa ievietošana:   Pēc tam, kad implants būs saplūdis ar žokļa kaulu, zobārsts uz implanta uzliks pastāvīgu zobu kronīti; no šī brīža pacients var priecāties par dabiski izskatīgu un funkcionālu zobu.

Konsultācija un pārbaude

Ekstrakcija (ja nepieciešams)

Implanta ievietošana

Pagaidu kronis

Osifikācija un sadzīšana

Galīgā kroņa ievietošana

uz implantiem balstītas protēzes

Zobu implantu izmaksas un ieguvumi

Pacientiem jāņem vērā, ka kopējās izmaksas zobu aizvietošanai ar implantu būs implantu, balsta un kronīša, pagaidu un pastāvīgo zobu izmaksas. Pieņemot, ka nav nepieciešama kaula transplantācija, var aprēķināt aptuveni 1200-1800 €.

Zobu implantu ilgstošās priekšrocības nevar novērtēt par zemu. Izmantojot labākos bioloģiski saderīgos materiālus prasmīgu zobārstniecības speciālistu rokās, implantu ķirurģija nodrošina milzīgu atdevi - starojošu un veselīgu smaidu. Tas viss ir daļa no zobārsta solījuma: